Masz konta? Zaloguj się

Często zadawane pytania (FAQ)


Szukają Państwo informacji o tym jak wykorzystać Fasole do promowania swojego biznesu lub strony? Mają Państwo problem z założeniem nowej kampanii? Odpowiedzi na często zadawane pytania znajdziecie tutaj.

Informacje ogólne

Jak się zarejestrować na Fasole.pl
Aby otrzymać dostęp do firmowego konta na Fasole.pl najpierw należy się zarejestrować. Rejestracja jest darmowa i nie posiada ukrytych kosztów. Formularz rejestracyjny dla firm wygląda tak:
Wzór: Formularz rejestracyjny nowego konta firmowego - krok nr. 1
Objaśnienie do formularza rejestracyjnego:
Nazwa firmy - Imię prawniczej lub fizycznej osoby
REGON lub PESEL - REGON lub PESEL w przypadku osoby fizycznej
NIP - NIP potrzebny do wystawienia faktur. Nieobowiązkowy.
Siedziba firmy, Miasto, Kod pocztowy - Kompletny adres siedziby firmy
E-mail - Działający adres mailowy, który jest identyfikatorem konta. Służy także do komunikacji między firmą a Fasole.pl.
Hasło - Hasło potrzebne do logowania
Imię i Nazwisko - Osoba kontaktowa
Telefon i Fax - Nieobowiązkowe dane służące do lepszej komunikacji między firmą a firmą Fasole.
Adres korespondencyjny - W przypadku kiedy adres siedziby różni się od kontaktowego, prosimy wypełnić.
Notatka - Prosimy napisać, jak Państwo dowiedzieli się o Fasole.pl. Nieobowiązkowe.

Po wypełnieniu formularza należy nacisnąć "Dalej". Pojawi się wtedy ta strona:
Wzór: Formularz rejestracyjny nowego konta firmowego - krok nr. 2
Należy uważnie sprawdzić dane (szczególnie adres mailowy). Jeżeli chcą Państwo coś poprawić, należy nacisnąć "Cofnij". Potem ważne jest przeczytać "Regulamin programu lojalnościowego Fasole.pl dla firm". Jeżeli akceptują Państwo regulamin klikamy na "Akceptuję" i naciskamy "Rejestruj".


Jak się zalogować do dzialu dla firm?
Formularz dla logowaniaJeżeli chcą Państwo uzyskać dostęp do konta firmowego, należy najpierw się zalogować. Na stronie głównej Fasole.pl trzeba się zalogować podając adres mailowy i hasło. Po naciśnięciu przycisku "OK" pojawi się strona główna dla firm.


Co to jest Fasole.pl i jak je mogę wykorzystać do promowania strony internetowej?
Fasole to olbrzymie możliwości do promowania Państwa strony internetowej. Proszę przeczytać więcej informacji na temat wykorzystania fasoli w celach marketingowych.


Ile fasole kosztują i jak je pozyskać?
Po zalogowaniu do sekcji dla firm można je kupić za pieniądze. Koszt 1 fasoli to 2 grosze. Jeżeli będą Państwo realizować kampanie zbierania, to najlepszy sposób na ich pozyskanie. W przypadku, kiedy mają Państwo ciekawe produkty lub usługi, mogą je Państwo sprzedać za fasole. Wtedy 1 fasolka wychodzi taniej niż przy jej zakupie (fasola będzie kosztować 1 grosz za sztukę). Skontaktujcie się z nami w razie pytań dotyczących kampanii sprzedaży.


Jak zamówić fasole?
Należy się zalogować na swoje firmowe konto systemu Fasole.pl i kliknąć na link w lewym menu Zamówienie online. Pojawi się ten formularz:
Wzór: Formularz zamówieniowy online - krok 1 ze 2
Objaśnienia do formularza zamówieniowego:
Nazwa firmy - Imię prawniczej lub fizycznej osoby
REGON lub PESEL - REGON lub PESEL w przypadku osoby fizycznej
NIP - NIP potrzebny do wystawienia faktur. Nieobowiązkowy.
Siedziba firmy, Miasto, Kod pocztowy - Kompletny adres siedziby firmy.
Adres korespondencyjny - W przypadku kiedy adres siedziby różni się od kontaktowego, prosimy wypełnić. Na ten adres zostanie przysłana faktura VAT.
E-mail - Działający adres mailowy.
Kod usługi - Prosimy wypełnić w przypadku zamówienia jednej z naszych usług reklamowych. Jeżeli nie chcą Państwo zamówić taką usługę, należy zostawić pole puste.
Zamawiam - Jeżeli chcą Państwo zamówić fasole, należy wypełnić tylko pole razem ______ fasoli. Tylko liczby całkowite. W przypadku zamówienia bannerowej reklamy, sms kampanii lub mailingu prosimy wpisać odpowiednią kwotę w polu reklamę w cenie _______ PLN.

Potem naciskamy przycisk "Dalej" i pojawi się ten formularz:
Wzór: Formularz zamówieniowy online - krok 2 ze 2

Prosimy skontrolować wszystkie dane i nacisnąć "Wykonać zamówienie". Zamówienie zostanie zapisane a Państwa przekieruje na stronę Przegląd zamówień, gdzie zapisane są wszystkie zamówienia i faktury. Faktury można na tej stronie otworzyć i wydrukować.


Dlaczego fasole są tańsze w przypadku kampanii sprzedaży niż kupno fasoli?
W ten sposób chcemy promować firmy, które wykorzystują fasole dla swoich potrzeb marketingowych. Tzn. oferują produkty za fasole i fasole rozdają. W tym przypadku system Fasoli wykorzystują za darmo. Kupno fasoli wynosi 2 grosze za sztukę.


Jak bardzo kampanie są skuteczne? Jakie jest minimalne zamówienie?
Fasolowe kampanie są bardzo skuteczne i opłacalne. Za 100 zł mogą Państwo pozyskać aż 500 nowych użytkowników! Więcej o wynikach i skuteczności naszej reklamy nad innymi. Minimalne zamówienie to 1000 fasoli w cenie 20 zł.


Jak szybko będzie zrealizowane zamówienie fasoli?
Fasole zostaną przelane na Państwa konto do 24 godzin od zaksięgowania wpłaty. Mogą nas Państwo poinformować e-mailem na przychodzący przelew i tym cały proces może być przyspieszony. Fakturę otrzymają Państwo drogą pocztową do 2-5 dni roboczych.


Jaka jest różnica między kampanią sprzedaży a kampanią zbierania?
W kampaniach zbierania motywują Państwo użytkowników do odwiedzania strony internetowej, zarejestrowali się, wykorzystali usługi lub zrealizowali zakup. W kampaniach sprzedaży oferują Państwo produkty, obniżki i inne rzeczy za fasole za to dostaną Państwo fasole w przypadku wybrania oferty przez użytkownika. Kampanie sprzedaży muszą być dla użytkowników opłacalne. Przyjęliśmy, że 1 zł to 100 fasoli. Więcej informacji o kampaniach.


Jakie są wszystkie możliwości promowania za pomocą Fasole.pl?
Główną ofertą Fasole.pl jest prowadzenie programu lojalnościowego i za jego pomocą promowania, więcej o fasolowych kampaniach. Dodatkowo można wykorzystać SMS reklamy, bannerowe reklamy, mailing i tekstowe reklamy.


Jak dostać fasole nie płacąc?
Prosimy wykorzystać kampanie sprzedaży. Tak w łatwy sposób można stworzyć samo finansujący się model i pozyskiwać nowych klientów bez żadnych dodatkowych kosztów.


Gdzie znajdę regulamin zakładania nowych kampanii?
W regulaminie dla firm. Przed założeniem nowej kampanii proszę sprawdzić regulamin, ponieważ może zostać uzupełniony o nowe informacje.


Czy fasolkarze oszukują? Jest na to jakaś gwarancja?
Po założeniu kampanii widzą Państwo wszystkie informacje o jej aktywności. W szczegółach można sprawdzić czas, adres IP, ilość rozdanych fasoli i strony WWW, z której fasole zostały zebrane.

Zbieranie fasoli z jednego IP: Obecnie nie możemy przyjmować, że jeden adres IP to tylko jedna osoba. Wiele ludzi może być połączonych przez sieć osiedlową z jednym IP (na fasolach jest kilka set zarejestrowanych takich użytkowników). W łatwy sposób sprawdzamy czy fasole zostały zebrane zgodnie z regulaminem. W przypadku jednego komputera i wielu użytkowników, obowiązuje zasada 1 godzinnej przerwy między zbieraniem na inne konto. Jeżeli znajdziemy osobę, która zarejestrowała więcej kont i próbuje naruszyć regulamin Fasole.pl oczywiście automatycznie zwrócimy fasole.